Ortodontická léčba

Děti, dospívající pacienti

Obvykle by měly děti na ortodoncii poprvé přijít po doprořezání prvních stálých stoliček a řezáků. V tomto období mohou být diagnostikovány různé vady (stěsnání, zkřížený skus, zákus, otevřený skus způsobený zlozvykem a další problémy). Ortodontista může v tomto období řídit prořezávání zubů, růst čelistí, měnit šířku zubních oblouků. Včasná léčba umožní odstranit zlozvyk, získat místo pro stálé zuby, popřípadě zařadit retinované (zadržené) zuby.

Dospělí

Fixní rovnátka nejsou určena pouze dospívajícím. Zuby je možno rovnat v kterémkoliv věku, pokud jsou Vaše zuby, dásně i kosti zdravé. Špatné postavení zubů může mít vliv na nadměrný výskyt plaku, zánět dásní a úbytek kosti.
Někteří rodiče, jejichž děti se léčí na ortodoncii, se nechají inspirovat a také se rozhodnou pro léčbu fixním rovnátkem. Faktem je, že léčba fixním rovnátkem dokáže vylepšit úsměv a tím i vzhled a sebedůvěru v každém věku.
Ortodontická léčba u dospělých je často součástí mezioborové spolupráce (parodontologie, implantologie, protetika apod.). Tým lékařů se snaží ve vzájemné spolupráci dosáhnout nejlepších výsledků.

Copyright © 2014 MUDr. Barbora Velká. Všechna práva vyhrazena.